Rohm Semiconductor
Producto No:
BAJ5CC0T
Fabricante:
Paquete:
TO-220FP
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
IC REG LINEAR 15V 1A TO220FP
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$2.5365
$2.5365
10
$2.27905
$22.7905
25
$2.15042
$53.7605
100
$1.83198
$183.198
250
$1.720184
$430.046
500
$1.50518
$752.59
1000
$1.24715
$1247.15
2500
$1.161138
$2902.845
5000
$1.118131
$5590.655
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Current - Quiescent (Iq) | 2.5 mA |
| Voltage - Input (Max) | 25V |
| PSRR | 55dB (120Hz) |
| Output Type | Fixed |
| Current - Output | 1A |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Supply (Max) | 5 mA |
| Output Configuration | Positive |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TO-220FP |
| Series | - |
| Control Features | - |
| Package / Case | TO-220-3 Full Pack |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature, Over Voltage |
| Mfr | Rohm Semiconductor |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 15V |
| Voltage Dropout (Max) | - |
| Package | Tube |
| Base Product Number | BAJ5CC0 |