NKK Switches
Producto No:
BB26AH-FA
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
SWITCH PUSH DPDT 0.4VA 28V
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$7.2485
$7.2485
10
$6.5113
$65.113
25
$6.21072
$155.268
40
$5.943438
$237.73752
80
$5.709738
$456.77904
230
$5.409262
$1244.13026
440
$5.00859
$2203.7796
945
$4.774852
$4512.23514
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Illumination Type, Color | - |
| Operating Temperature | -30°C ~ 85°C |
| Actuator Marking | No Marking |
| Ingress Protection | - |
| Termination Style | PC Pin |
| Actuator Type | Round, Button |
| Panel Cutout Dimensions | - |
| Current Rating (Amps) | 0.4VA (AC/DC) |
| Circuit | DPDT |
| Mechanical Life | 25,000 Cycles |
| Mounting Type | Through Hole, Right Angle |
| Product Status | Active |
| Illumination Voltage (Nominal) | - |
| Series | BB |
| Type | Standard |
| Voltage Rating - DC | 28 V |
| Switch Function | On-On |
| Voltage Rating - AC | 28 V |
| Electrical Life | 25,000 Cycles |
| Mfr | NKK Switches |
| Features | Antistatic |
| Package | Tray |
| Base Product Number | BB26AH |
| Color - Actuator/Cap | Black |