Rohm Semiconductor
Producto No:
BD25HA5MEFJ-LBH2
Fabricante:
Paquete:
8-HTSOP-J
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
IC REG LINEAR 2.5V 500MA 8HTSOP
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$1.9285
$1.9285
10
$1.7347
$17.347
25
$1.63628
$40.907
100
$1.39422
$139.422
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Voltage - Input (Max) | 8V |
| PSRR | - |
| Output Type | Fixed |
| Current - Output | 500mA |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Supply (Max) | 1.2 mA |
| Output Configuration | Positive |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 8-HTSOP-J |
| Series | - |
| Control Features | Enable |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) Exposed Pad |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature, Soft Start |
| Mfr | Rohm Semiconductor |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 2.5V |
| Voltage Dropout (Max) | 1.2V @ 500mA |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | BD25HA5 |