Rohm Semiconductor
Producto No:
BD9890F-E2
Fabricante:
Paquete:
28-SOP
Lote:
-
Descripción:
IC INVERTER CONTROL SOP28
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Temperature | -40°C ~ 90°C |
| Series | - |
| Applications | LCD Display |
| Package / Case | 28-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Voltage - Supply | 5V ~ 14V |
| Mfr | Rohm Semiconductor |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current - Supply | 11mA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | 28-SOP |
| Base Product Number | BD9890 |