Lin Engineering
Producto No:
BL23E22-02-HP20-ED1000
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
NEMA 23 - 1 STACK BLDC+20:1+ENC
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$596.2105
$596.2105
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Torque - Rated (oz-in / mNm) | 348.8 / 2,460 |
| Operating Temperature | -20°C ~ 50°C |
| Diameter - Shaft | 0.630" (16.00mm) |
| Termination Style | Connector |
| Encoder Type | Incremental |
| Voltage - Rated | 48VDC |
| Size / Dimension | Square - 2.362" x 2.362" (60.00mm x 60.00mm) |
| Product Status | Active |
| Mounting Hole Spacing | 1.949" (49.50mm) |
| RPM | 200 RPM |
| Length - Shaft and Bearing | 1.160" (29.50mm) |
| Function | Gearmotor |
| Series | BL23 |
| Type | DC Motor |
| Power - Rated | 60W |
| Mfr | Lin Engineering |
| Torque - Max Momentary (oz-in / mNm) | 697.6 / 4,920 |
| Features | Key |
| Package | Bulk |
| Gear Reduction Ratio | 20 |