Samtec Inc.
Producto No:
BNC7T-J-P-GN-RA-BH1
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CONN BNC JACK R/A 75 OHM PCB
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$13.4235
$13.4235
10
$11.8997
$118.997
25
$11.44218
$286.0545
40
$10.984375
$439.375
80
$10.374124
$829.92992
230
$9.458742
$2175.51066
440
$8.848518
$3893.34792
945
$8.11622
$7669.8279
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Center Contact Plating | Gold |
| Dielectric Material | Polytetrafluoroethylene (PTFE) |
| Center Contact Material | Copper Alloy |
| Ingress Protection | - |
| Voltage Rating | 500 V |
| Mating Cycles | - |
| Product Status | Active |
| Includes | 3 pcs - 1 Connector, 1 Lockwasher, 1 Nut |
| Number of Ports | 1 |
| Connector Type | Jack, Female Socket |
| Mfr | Samtec Inc. |
| Features | - |
| Operating Temperature | -65°C ~ 125°C |
| Insertion Loss | - |
| Fastening Type | Bayonet Lock |
| Mounting Type | Panel Mount, Through Hole, Right Angle |
| Mounting Feature | Bulkhead - Front Side Nut |
| Series | TRUE75™ BNC7T |
| Cable Group | - |
| Body Material | Brass |
| Connector Style | BNC |
| Housing Color | Silver |
| Shield Termination | Solder |
| Package | Tray |
| Contact Termination | Solder |
| Body Finish | Nickel |
| Impedance | 75Ohm |
| Frequency - Max | 12 GHz |
| Base Product Number | BNC7T-J |