Rohm Semiconductor
Producto No:
BP5801
Fabricante:
Paquete:
9-SIP
Lote:
-
Descripción:
IC MOTOR DRIVER 12V-15V 9SIP
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Temperature | -10°C ~ 60°C (TA) |
| Applications | General Purpose |
| Current - Output | 400mA |
| Output Configuration | Low Side |
| Voltage - Load | 11V ~ 13V |
| Motor Type - Stepper | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Discontinued at Digi-Key |
| Supplier Device Package | 9-SIP |
| Function | Driver - Fully Integrated, Control and Power Stage |
| Series | - |
| Package / Case | 9-SIP, 8 Leads |
| Technology | Bipolar |
| Step Resolution | - |
| Voltage - Supply | 12V ~ 15V |
| Mfr | Rohm Semiconductor |
| Package | Tray |
| Interface | Analog, PWM |
| Motor Type - AC, DC | Brushed DC |
| Base Product Number | BP5801 |