Texas Instruments
Producto No:
BQ4850YMA-85N
Fabricante:
Paquete:
32-DIP Module (18.42x52.96)
Lote:
-
Descripción:
IC RTC CLK/CALENDAR PAR 32DIP
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | 32-DIP Module (18.42x52.96) |
| Date Format | YY-MM-DD-dd |
| Series | - |
| Type | Clock/Calendar |
| Memory Size | - |
| Package / Case | 32-DIP Module (0.61", 15.49mm) |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 5.5V |
| Mfr | Texas Instruments |
| Current - Timekeeping (Max) | 1mA @ 4.5V ~ 5.5V |
| Features | Alarm |
| Time Format | HH:MM:SS (24 hr) |
| Package | Tube |
| Interface | Parallel |
| Voltage - Supply, Battery | - |
| Base Product Number | BQ4850 |