Samtec Inc.
Producto No:
BTE-040-08-F-D-A
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CONN HDR 80POS SMD GOLD
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$15.029
$15.029
10
$13.32185
$133.2185
100
$11.61375
$1161.375
500
$9.905878
$4952.939
1000
$9.086085
$9086.085
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Number of Rows | 2 |
| Number of Positions | 80 |
| Contact Finish Thickness | 3.00µin (0.076µm) |
| Contact Finish | Gold |
| Height Above Board | 1.151" (29.24mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Series | BTE |
| Connector Type | Header, Outer Shroud Contacts |
| Mfr | Samtec Inc. |
| Pitch | 0.031" (0.80mm) |
| Features | Board Guide |
| Mated Stacking Heights | 30mm |
| Package | Tube |
| Base Product Number | BTE-040 |