Hammond Manufacturing
Producto No:
C3RWT618
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
BOX STEEL GRAY 18"L X 6"W
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Area (L x W) | 108in² (697cm²) |
| Color | Gray |
| Material | Metal, Steel |
| Material Flammability Rating | - |
| Size / Dimension | 18.000" L x 6.000" W (457.20mm x 152.40mm) |
| Product Status | Active |
| Weight | 11 lbs (5 kg) |
| Ratings | IP24, NEMA 3R, UL-870 |
| Thickness | - |
| Design | Cover Included |
| Series | C3RWT |
| Shipping Info | Shipped from Digi-Key |
| Mfr | Hammond Manufacturing |
| Container Type | Box |
| Features | Lockable, Wall Mount |
| Height | 6.000" (152.40mm) |
| Package | Bulk |