KEMET
Producto No:
C4AQJBU4700M1YJ
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CAP FILM 7UF 5% 700VDC RADIAL
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$3.211
$3.211
10
$2.59255
$25.9255
50
$2.22946
$111.473
100
$2.02198
$202.198
500
$1.503546
$751.773
1000
$1.399854
$1399.854
2500
$1.348012
$3370.03
5000
$1.322086
$6610.43
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized |
| Applications | Automotive; DC Link, DC Filtering |
| Height - Seated (Max) | 1.110" (28.20mm) |
| Tolerance | ±5% |
| Lead Spacing | 1.083" (27.50mm) |
| Termination | PC Pins |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 1.240" L x 0.551" W (31.50mm x 14.00mm) |
| Product Status | Active |
| Ratings | AEC-Q200 |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 9 mOhms |
| Series | C4AQ-M |
| Voltage Rating - DC | 700V |
| Package / Case | Radial |
| Voltage Rating - AC | - |
| Mfr | KEMET |
| Capacitance | 7 µF |
| Features | Low ESL |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | C4AQJB |