KEMET
Producto No:
C4AQLBU5250A12K
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CAP FILM 25UF 10% 500VDC RADIAL
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$8.474
$8.474
10
$7.53635
$75.3635
50
$6.59414
$329.707
100
$6.02889
$602.889
500
$5.181072
$2590.536
1000
$4.804264
$4804.264
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized |
| Applications | Automotive; DC Link, DC Filtering |
| Height - Seated (Max) | 1.465" (37.20mm) |
| Tolerance | ±10% |
| Lead Spacing | 1.083" (27.50mm) |
| Termination | PC Pins |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 1.240" L x 0.866" W (31.50mm x 22.00mm) |
| Product Status | Active |
| Ratings | AEC-Q200 |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 4.5 mOhms |
| Series | C4AQ |
| Voltage Rating - DC | 500V |
| Package / Case | Radial |
| Voltage Rating - AC | - |
| Mfr | KEMET |
| Capacitance | 25 µF |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | C4AQLB |