Silicon Labs
Producto No:
C8051F380-GQR
Fabricante:
Paquete:
48-TQFP (7x7)
Lote:
-
Descripción:
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 48TQFP
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$7.4765
$7.4765
10
$6.75545
$67.5545
25
$6.44138
$161.0345
100
$5.59303
$559.303
250
$5.341622
$1335.4055
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Core Processor | 8051 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Speed | 48 MIPS |
| Program Memory Type | FLASH |
| RAM Size | 4.25K x 8 |
| Number of I/O | 40 |
| Peripherals | Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, Temp Sensor, WDT |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Oscillator Type | Internal |
| Supplier Device Package | 48-TQFP (7x7) |
| EEPROM Size | - |
| Series | C8051F38x |
| Package / Case | 48-TQFP |
| Core Size | 8-Bit |
| Mfr | Silicon Labs |
| Connectivity | EBI/EMI, I²C, SPI, UART/USART, USB |
| Program Memory Size | 64KB (64K x 8) |
| Data Converters | A/D 32x10b |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 2.7V ~ 5.25V |
| Base Product Number | C8051F380 |