Silicon Labs
Producto No:
C8051F520A-IM
Fabricante:
Paquete:
10-DFN (3x3)
Lote:
-
Descripción:
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 10DFN
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$5.472
$5.472
10
$4.91435
$49.1435
25
$4.64588
$116.147
100
$4.026385
$402.6385
250
$3.819912
$954.978
500
$3.4276
$1713.8
1000
$2.890755
$2890.755
2500
$2.7531
$6882.75
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Core Processor | 8051 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Speed | 25MHz |
| Program Memory Type | FLASH |
| RAM Size | 256 x 8 |
| Number of I/O | 6 |
| Peripherals | Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, Temp Sensor, WDT |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Oscillator Type | Internal |
| Supplier Device Package | 10-DFN (3x3) |
| EEPROM Size | - |
| Series | C8051F52x |
| Package / Case | 10-VFDFN Exposed Pad |
| Core Size | 8-Bit |
| Mfr | Silicon Labs |
| Connectivity | LINbus, SPI, UART/USART |
| Program Memory Size | 8KB (8K x 8) |
| Data Converters | A/D 6x12b |
| Package | Tube |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 1.8V ~ 5.25V |
| Base Product Number | C8051F520 |