ITT Cannon, LLC
Producto No:
CA3100E28-2S
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CONN RCPT FMALE 14P SOLDER CUP
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$149.4445
$149.4445
10
$129.5173
$1295.173
25
$114.28006
$2857.0015
50
$102.25059
$5112.5295
100
$89.66594
$8966.594
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Ingress Protection | IP65 - Dust Tight, Water Resistant |
| Voltage Rating | 50V |
| Shell Size, MIL | - |
| Current Rating (Amps) | 22A, 41A |
| Contact Finish Thickness - Mating | - |
| Product Status | Active |
| Shell Finish | Olive Drab Cadmium |
| Shell Size - Insert | 28-2 |
| Connector Type | Receptacle, Female Sockets |
| Mfr | ITT Cannon, LLC |
| Features | Strain Relief |
| Contact Finish - Mating | Silver |
| Primary Material | Metal |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Number of Positions | 14 |
| Color | Olive Drab |
| Termination | Solder Cup |
| Shielding | - |
| Orientation | N (Normal) |
| Fastening Type | Threaded |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Mounting Feature | Flange |
| Series | MIL-DTL-5015, CA |
| Shell Material | Aluminum Alloy |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | CA310 |