onsemi
Producto No:
CAT24C16C5ATR
Fabricante:
Paquete:
5-WLCSP (0.86x0.84)
Lote:
-
Descripción:
IC EEPROM 16KBIT I2C 5WLCSP
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Clock Frequency | 400 kHz |
| Memory Interface | I²C |
| Memory Organization | 2K x 8 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Memory Type | Non-Volatile |
| Supplier Device Package | 5-WLCSP (0.86x0.84) |
| Series | - |
| Access Time | 900 ns |
| Write Cycle Time - Word, Page | 5ms |
| Memory Size | 16Kbit |
| Package / Case | 5-XFBGA, WLCSP |
| Technology | EEPROM |
| Voltage - Supply | 1.8V ~ 5.5V |
| Mfr | onsemi |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Memory Format | EEPROM |
| Base Product Number | CAT24C16 |