CUI Devices
Producto No:
CFM-3828BF-1180-556-22
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
FAN AXIAL 38X28MM 12VDC WIRE
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$13.376
$13.376
10
$12.76705
$127.6705
25
$12.00686
$300.1715
50
$11.55086
$577.543
100
$10.638955
$1063.8955
250
$9.955012
$2488.753
500
$9.803012
$4901.506
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Air Flow | 16.9 CFM (0.473m³/min) |
| Noise | 55.6dB(A) |
| Ingress Protection | - |
| Current Rating (Amps) | 0.600A |
| Fan Type | Tubeaxial |
| Voltage - Rated | 12VDC |
| Voltage Range | 10.8 ~ 13.2VDC |
| Product Status | Active |
| RPM | 18000 RPM |
| Mfr | CUI Devices |
| Material - Frame | Polybutylene Terephthalate (PBT) |
| Features | Auto Restart, PWM Control, Speed Sensor (Tach) |
| Width | 28.00mm |
| Operating Temperature | 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C) |
| Static Pressure | 1.880 in H2O (468.3 Pa) |
| Bearing Type | Ball |
| Approval Agency | CE, cURus, TUV |
| Termination | 4 Wire Leads |
| Size / Dimension | Square - 38mm L x 38mm H |
| Weight | - |
| Lifetime @ Temp. | 70000 Hrs @ 40°C |
| Material - Blade | Polybutylene Terephthalate (PBT) |
| Series | CFM-38BF |
| Power (Watts) | 7.2 W |
| Package | Box |