CUI Devices
Producto No:
CFM-5015BF-160-374-22
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
FAN AXIAL 50X15.5MM 12VDC WIRE
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$10.754
$10.754
10
$10.26855
$102.6855
25
$9.65694
$241.4235
50
$9.29024
$464.512
100
$8.55684
$855.684
250
$8.006752
$2001.688
500
$7.884506
$3942.253
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Air Flow | 15.6 CFM (0.437m³/min) |
| Noise | 37.4dB(A) |
| Ingress Protection | - |
| Current Rating (Amps) | 0.200A |
| Fan Type | Tubeaxial |
| Voltage - Rated | 12VDC |
| Voltage Range | 10.8 ~ 13.2VDC |
| Product Status | Active |
| RPM | 6000 RPM |
| Mfr | CUI Devices |
| Material - Frame | Polybutylene Terephthalate (PBT) |
| Features | Auto Restart, PWM Control, Speed Sensor (Tach) |
| Width | 15.50mm |
| Operating Temperature | 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C) |
| Static Pressure | 0.200 in H2O (49.8 Pa) |
| Bearing Type | Ball |
| Approval Agency | CE, cURus, TUV |
| Termination | 4 Wire Leads |
| Size / Dimension | Square - 50mm L x 50mm H |
| Weight | - |
| Lifetime @ Temp. | 70000 Hrs @ 40°C |
| Material - Blade | Polybutylene Terephthalate (PBT) |
| Series | CFM-50BF |
| Power (Watts) | 2.4 W |
| Package | Box |