CUI Devices
Producto No:
CFM-5015V-138-201
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
FAN AXIAL 50X15MM 12VDC WIRE
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$5.586
$5.586
10
$5.4017
$54.017
25
$5.24514
$131.1285
50
$4.93297
$246.6485
200
$4.433508
$886.7016
400
$4.371045
$1748.418
600
$4.090054
$2454.0324
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Air Flow | 10.2 CFM (0.286m³/min) |
| Noise | 20.1dB(A) |
| Ingress Protection | - |
| Current Rating (Amps) | 0.042A |
| Fan Type | Tubeaxial |
| Voltage - Rated | 12VDC |
| Voltage Range | 4.5 ~ 13.8VDC |
| Product Status | Active |
| RPM | 3800 RPM |
| Mfr | CUI Devices |
| Material - Frame | Polybutylene Terephthalate (PBT) |
| Features | Auto Restart |
| Width | 15.00mm |
| Operating Temperature | 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C) |
| Static Pressure | 0.120 in H2O (29.9 Pa) |
| Bearing Type | omniCOOL™ Magnetic Sleeve |
| Approval Agency | CE, cURus, TUV |
| Termination | 2 Wire Leads |
| Size / Dimension | Square - 50mm L x 50mm H |
| Weight | 0.073 lb (33.11 g) |
| Lifetime @ Temp. | 70000 Hrs @ 40°C |
| Material - Blade | Polybutylene Terephthalate (PBT) |
| Series | CFM-50V |
| Power (Watts) | 0.48 mW |
| Package | Tray |
| Base Product Number | CFM-5015 |