Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Producto No:
CGS251T350R3C
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CAP ALUM 250UF 350V SCREW
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$26.1155
$26.1155
10
$24.738
$247.38
50
$21.30185
$1065.0925
100
$19.927485
$1992.7485
500
$17.866004
$8933.002
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Polarization | Polar |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 3.125" (79.38mm) |
| Tolerance | -10%, +50% |
| Surface Mount Land Size | - |
| Lead Spacing | - |
| Voltage - Rated | 350 V |
| Ripple Current @ Low Frequency | 1.4 A @ 120 Hz |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Size / Dimension | 1.375" Dia (34.93mm) |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Lifetime @ Temp. | 2000 Hrs @ 85°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 478mOhm @ 120Hz |
| Series | CGS |
| Package / Case | Radial, Can - Screw Terminals |
| Ripple Current @ High Frequency | 2.1 A @ 10 kHz |
| Mfr | Cornell Dubilier Electronics (CDE) |
| Capacitance | 250 µF |
| Package | Bulk |