c3controls
Producto No:
CS11192-G25-L22LBGA91
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
MTND 90' 2P 25A IP20 LP OFF-ON
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$24.2155
$24.2155
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Illumination Type, Color | - |
| Operating Temperature | -25°C ~ 55°C |
| Number of Positions | 2 |
| Ingress Protection | IP65 - Dust Tight, Water Resistant |
| Termination Style | Screw Terminal |
| Approval Agency | CE, CSA, cURus |
| Panel Cutout Dimensions | Circular - 22.50mm Dia |
| Current Rating (Amps) | 20A (AC) |
| Depth Behind Flange | 52.00mm |
| Circuit | SPST-NO |
| Mechanical Life | 100,000 Cycles |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Product Status | Active |
| Illumination Voltage (Nominal) | - |
| Series | CS |
| Type | Standard |
| Switch Function | Off-On |
| Voltage Rating - AC | 600 V |
| Electrical Life | - |
| Mfr | c3controls |
| Illumination | Non-Illuminated |
| Features | - |
| Package | Box |
| Base Product Number | CS11192 |