Essentra Components
Producto No:
CTR110A
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
CBL TIE RELEASABLE 250LB 1.892'
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Tensile Strength | 250 lbs (113.40 kg) |
| Storage/Refrigeration Temperature | - |
| Color | Natural |
| Material | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Product Status | Obsolete |
| Series | Alliance Plastics, CTR |
| Shelf Life Start | - |
| Wire/Cable Tie Type | Standard, Releasable |
| Mfr | Essentra Components |
| Features | - |
| Length - Actual | 1.892' (576.60mm) |
| Shelf Life | - |
| Package | Bulk |
| Bundle Diameter | 6.69" (170.00mm) |
| Width | 0.504" (12.80mm) |
| Length - Approximate | 22.75" |
| Base Product Number | CTR110 |