Electroswitch
Producto No:
D2D0212N
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
SWITCH ROTARY 2-12POS 250MA 115V
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$67.982
$67.982
5
$62.8406
$314.203
10
$58.79835
$587.9835
25
$54.0208
$1350.52
50
$50.52974
$2526.487
100
$47.773505
$4777.3505
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Number of Positions | 2 ~ 12 |
| Index Stops | Adjustable |
| Number of Poles per Deck | 1 |
| Termination Style | Solder Lug |
| Actuator Type | Round (6.35mm Dia) |
| Panel Cutout Dimensions | Circular - 9.78mm Dia |
| Current Rating (Amps) | 250mA (AC), 550mA (DC) |
| Angle of Throw | 30° |
| Contact Finish | Silver |
| Actuator Length | 25.40mm |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Product Status | Active |
| Depth Behind Panel | 18.34mm |
| Series | D2 |
| Circuit per Deck | SP12T |
| Voltage Rating - DC | 28 V |
| Contact Timing | Non-Shorting (BBM) |
| Voltage Rating - AC | 115 V |
| Contact Material | Brass |
| Mfr | Electroswitch |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Number of Decks | 2 |
| Base Product Number | D2D0212 |