Analog Devices Inc.
Producto No:
DC1286A-B
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
BOARD DEMO FOR LTC3862EGN
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Main Purpose | DC/DC, Step Up |
| Current - Output | 5A |
| Product Status | Active |
| Series | - |
| Regulator Topology | Boost |
| Supplied Contents | Board(s) |
| Frequency - Switching | 200kHz |
| Voltage - Output | 48V |
| Board Type | Fully Populated |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Outputs and Type | 1, Non-Isolated |
| Utilized IC / Part | LTC3862 |
| Package | Box |
| Voltage - Input | 8V ~ 36V |
| Base Product Number | DC1286 |