Analog Devices Inc.
Producto No:
DC2402A
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
DEMO BOARD FOR LT6237
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$28.234
$28.234
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Channels per IC | 2 - Dual |
| Output Type | Single-Ended, Rail-to-Rail |
| -3db Bandwidth | 90 MHz |
| Current - Supply (Main IC) | 3.3 mA |
| Slew Rate | 70V/µs |
| Product Status | Active |
| Series | - |
| Supplied Contents | Board(s) |
| Board Type | Fully Populated |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 3V ~ 12.6V, ±1.5V ~ 6.3V |
| Utilized IC / Part | LT6237 |
| Package | Box |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Current - Output / Channel | 30 mA |
| Base Product Number | DC2402 |