Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Producto No:
DCMC103U050AA2B
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CAP ALUM 10000UF 50V SCREW
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$24.472
$24.472
10
$23.1819
$231.819
50
$19.96254
$998.127
100
$18.674625
$1867.4625
500
$16.742762
$8371.381
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Polarization | Polar |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 2.187" (55.55mm) |
| Tolerance | -10%, +75% |
| Surface Mount Land Size | - |
| Lead Spacing | 0.500" (12.70mm) |
| Voltage - Rated | 50 V |
| Ripple Current @ Low Frequency | 5.6 A @ 120 Hz |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Size / Dimension | 1.375" Dia (34.93mm) |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Lifetime @ Temp. | 2000 Hrs @ 85°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 30.9mOhm @ 120Hz |
| Series | DCMC |
| Package / Case | Radial, Can - Screw Terminals |
| Ripple Current @ High Frequency | 6.272 A @ 10 kHz |
| Mfr | Cornell Dubilier Electronics (CDE) |
| Capacitance | 10000 µF |
| Package | Bulk |