WIMA
Producto No:
DCP4G056007GD4KSSD
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
DC-LINK MKP 4 60.0 UF 400 VDC 20
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$17.442
$17.442
100
$16.7428
$1674.28
200
$15.69685
$3139.37
500
$14.7668
$7383.4
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized |
| Applications | Automotive; DC Link, DC Filtering |
| Height - Seated (Max) | 1.555" (39.50mm) |
| Tolerance | ±10% |
| Lead Spacing | 1.476" (37.50mm) |
| Termination | PC Pins |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 1.634" L x 0.787" W (41.50mm x 20.00mm) |
| Product Status | Active |
| Ratings | AEC-Q200 |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 4.8 mOhms |
| Series | MKP 4 |
| Voltage Rating - DC | 400V |
| Package / Case | Radial - 4 Leads |
| Voltage Rating - AC | - |
| Mfr | WIMA |
| Capacitance | 60 µF |
| Features | - |
| Package | Bulk |