HellermannTyton
Producto No:
DCT110HIRC2
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
DUAL CLAMP TIE BLK 150LBS 1.604'
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Tensile Strength | 150 lbs (68.04 kg) |
| Storage/Refrigeration Temperature | - |
| Color | Black |
| Material | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |
| Mounting Type | Stud Mount |
| Product Status | Active |
| Series | - |
| Shelf Life Start | - |
| Wire/Cable Tie Type | Double Head Releasable |
| Mfr | HellermannTyton |
| Features | Heat Stabilized, Impact Modified, UV Resistant |
| Length - Actual | 1.604' (489.00mm) |
| Shelf Life | - |
| Package | Bag |
| Bundle Diameter | 2.30" (58.42mm) per Tie |
| Width | 0.500" (12.70mm) |
| Length - Approximate | 19.25" |
| Base Product Number | DCT110HI |