Diotec Semiconductor
Producto No:
DI62062.8S2
Fabricante:
Paquete:
SOT-23-3 (TO-236)
Lote:
-
Descripción:
Volt. Reg. 7V..2.744V, 2.856V
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TJ) |
| Current - Quiescent (Iq) | 3 nA |
| Voltage - Input (Max) | 6V |
| PSRR | - |
| Output Type | Fixed |
| Current - Output | 200mA |
| Number of Regulators | 1 |
| Output Configuration | Positive |
| Voltage - Output (Max) | 2.856V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | SOT-23-3 (TO-236) |
| Series | - |
| Control Features | Current Limit |
| Package / Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Protection Features | Over Current |
| Mfr | Diotec Semiconductor |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 2.8V |
| Voltage Dropout (Max) | 0.71V @ 100mA |
| Package | Tape & Reel (TR) |