Standex-Meder Electronics
Producto No:
DIP05-1A72-12L
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
RELAY REED SPST 1A 5V
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$3.781
$3.781
10
$3.54065
$35.4065
25
$3.14716
$78.679
50
$2.98984
$149.492
100
$2.832425
$283.2425
250
$2.517728
$629.432
500
$2.36037
$1180.185
1000
$2.203012
$2203.012
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Switching Voltage | 200VAC, 200VDC - Max |
| Termination Style | PC Pin |
| Contact Rating (Current) | 1 A |
| Coil Current | 10 mA |
| Coil Resistance | 500 Ohms |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Must Release Voltage | 0.75 VDC |
| Seal Rating | - |
| Contact Form | SPST-NO (1 Form A) |
| Series | DIP |
| Operate Time | 0.5 ms |
| Coil Voltage | 5VDC |
| Mfr | Standex-Meder Electronics |
| Contact Material | - |
| Release Time | 0.1 ms |
| Must Operate Voltage | 3.5 VDC |
| Features | - |
| Coil Type | Non Latching |
| Package | Tube |