Standex-Meder Electronics
Producto No:
DIP24-1C90-51L
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
RELAY REED SPDT 500MA 24V
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$9.139
$9.139
10
$8.7248
$87.248
25
$7.93554
$198.3885
100
$6.855105
$685.5105
250
$6.231962
$1557.9905
500
$5.774936
$2887.468
1000
$5.359482
$5359.482
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Switching Voltage | 175VAC, 175VDC - Max |
| Termination Style | PC Pin |
| Contact Rating (Current) | 500 mA |
| Coil Current | 12 mA |
| Coil Resistance | 2 kOhms |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Must Release Voltage | 3.6 VDC |
| Seal Rating | - |
| Contact Form | SPDT (1 Form C) |
| Series | DIP |
| Operate Time | 0.7 ms |
| Coil Voltage | 24VDC |
| Mfr | Standex-Meder Electronics |
| Contact Material | - |
| Release Time | 1.5 ms |
| Must Operate Voltage | 16.8 VDC |
| Features | - |
| Coil Type | Non Latching |
| Package | Tube |