Murata Power Solutions Inc.
Producto No:
DM-4101L-1
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
VOLTMETER 1.999VDC LED PANEL MT
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Temperature | 0°C ~ 50°C |
| Display Characters - Height | 0.560" (14.20mm) |
| Ingress Protection | - |
| Termination Style | Connector |
| Output Type | BCD Output |
| Panel Cutout Dimensions | Rectangular - 77.70mm x 46.00mm |
| Number of Characters Per Row | 4.5 |
| Measuring Type | Voltage |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Product Status | Obsolete |
| Weight | 0.313 lb (141.97 g) |
| Series | DM |
| Type | Voltmeter |
| Display Type | LED - Red Characters |
| Measuring Range | ±1.999VDC |
| Voltage - Supply | 5VDC |
| Mfr | Murata Power Solutions Inc. |
| Features | - |
| Package | Box |
| Base Product Number | DM-4101 |