National Semiconductor
Producto No:
DM7406N
Fabricante:
Paquete:
14-DIP
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
IC BUFFER INVERT 5.25V 14DIP
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
701
$0.4085
$286.3585
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Input Type | - |
| Number of Bits per Element | 1 |
| Output Type | Open Collector |
| Logic Type | Buffer, Inverting |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 14-DIP |
| Series | - |
| Package / Case | 14-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Voltage - Supply | 4.75V ~ 5.25V |
| Mfr | National Semiconductor |
| Number of Elements | 6 |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | DM7406 |
| Current - Output High, Low | 40mA |