Omron Automation and Safety
Producto No:
DZ-10GW21-1B
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
SWITCH SNAP ACTION DPDT 10A 125V
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$52.896
$52.896
10
$46.284
$462.84
25
$42.3168
$1057.92
50
$39.672
$1983.6
100
$37.6884
$3768.84
250
$36.366
$9091.5
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -25°C ~ 80°C |
| Operating Position | - |
| Release Force | - |
| Ingress Protection | IP00 |
| Termination Style | Screw Terminal |
| Actuator Type | - |
| Current Rating (Amps) | 10A (AC/DC) |
| Circuit | DPDT |
| Mechanical Life | 1,000,000 Cycles |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Product Status | Active |
| Series | DZ |
| Voltage Rating - DC | 30 V |
| Switch Function | On-Mom |
| Operating Force | - |
| Overtravel | - |
| Voltage Rating - AC | 125 V |
| Electrical Life | 500,000 Cycles |
| Mfr | Omron Automation and Safety |
| Pretravel | - |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | DZ-10G |
| Differential Travel | - |