Omron Automation and Safety
Producto No:
E2AX-M30KN20-M1-B3
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
SENSOR PROX INDUCT 20MM IP65 CYL
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Temperature | -40°C ~ 70°C |
| Ingress Protection | IP65 |
| Termination Style | Connector |
| Sensing Distance | 0.787" (20mm) |
| Output Type | PNP-NC, 3-Wire |
| Shielding | Unshielded |
| Response Frequency | 100Hz |
| Product Status | Obsolete |
| Indicator | LED |
| Series | E2A |
| Package / Case | Cylinder, Threaded - M30 |
| Sensor Type | Inductive |
| Voltage - Supply | 10V ~ 32V |
| Mfr | Omron Automation and Safety |
| Material - Body | Nickel-Plated Brass |
| Package | Bulk |