Omron Automation and Safety
Producto No:
E3Z-LS61 5M
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
SENSOR REFLECTVE 200MM NPN DO/LO
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Temperature | -25°C ~ 55°C |
| Ingress Protection | IEC IP67 |
| Sensing Distance | 0.787" ~ 7.874" (20mm ~ 200mm) ADJ |
| Response Time | 1ms |
| Output Configuration | NPN - Dark-ON/Light-ON - Selectable |
| Sensing Method | Reflective, Diffuse |
| Light Source | Red (680nm) |
| Product Status | Active |
| Connection Method | Cable |
| Series | E3Z |
| Voltage - Supply | 12V ~ 24V |
| Mfr | Omron Automation and Safety |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | E3Z-LS61 |
| Adjustment Type | Five-Turn Endless Adjuster |