Sullins Connector Solutions
Producto No:
EBC18MMWD
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CONN CARDEDGE MALE 36POS 0.100
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$5.8235
$5.8235
10
$5.26775
$52.6775
30
$4.976414
$149.29242
40
$4.854975
$194.199
80
$4.612374
$368.98992
230
$4.1268
$949.164
440
$3.884056
$1708.98464
950
$3.398549
$3228.62155
2400
$3.228622
$7748.6928
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -65°C ~ 125°C |
| Number of Rows | 2 |
| Number of Positions | 36 |
| Color | Blue |
| Read Out | Dual |
| Contact Finish Thickness | 10.0µin (0.25µm) |
| Contact Finish | Gold |
| Termination | Solder |
| Contact Type | - |
| Flange Feature | Flush Mount, Top Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia |
| Gender | Male |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Card Thickness | 0.062" (1.57mm) |
| Series | - |
| Number of Positions/Bay/Row | 18 |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Pitch | 0.100" (2.54mm) |
| Mfr | Sullins Connector Solutions |
| Features | - |
| Material - Insulation | Polybutylene Terephthalate (PBT) |
| Card Type | Fits Female Edgecards |
| Package | Tray |
| Base Product Number | EBC18 |