Panasonic Electronic Components
Producto No:
ECQ-UAAF273MA
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CAP FILM 0.027UF 20% 275VAC RADI
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$0.6935
$0.6935
10
$0.48735
$4.8735
50
$0.36879
$18.4395
100
$0.321195
$32.1195
500
$0.237899
$118.9495
1000
$0.202208
$202.208
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 110°C |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized |
| Applications | EMI, RFI Suppression |
| Height - Seated (Max) | 0.472" (12.00mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Lead Spacing | 0.492" (12.50mm) |
| Termination | PC Pins |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.602" L x 0.197" W (15.30mm x 5.00mm) |
| Product Status | Active |
| Ratings | X2 |
| Series | ECQ-UA |
| Voltage Rating - DC | - |
| Package / Case | Radial |
| Voltage Rating - AC | 275V |
| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Capacitance | 0.027 µF |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | ECQ-UAAF273 |