Panasonic Electronic Components
Producto No:
ECQ-UBAF392K
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CAP FILM 0.0039UF 10% 300VAC RAD
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$0.5985
$0.5985
10
$0.4408
$4.408
50
$0.35302
$17.651
100
$0.302575
$30.2575
500
$0.239552
$119.776
1000
$0.201723
$201.723
2500
$0.189116
$472.79
5000
$0.17651
$882.55
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 110°C |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized |
| Applications | EMI, RFI Suppression |
| Height - Seated (Max) | 0.472" (12.00mm) |
| Tolerance | ±10% |
| Lead Spacing | 0.492" (12.50mm) |
| Termination | PC Pins |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.602" L x 0.197" W (15.30mm x 5.00mm) |
| Product Status | Active |
| Ratings | X1, Y2 |
| Series | ECQUB |
| Voltage Rating - DC | - |
| Package / Case | Radial |
| Voltage Rating - AC | 300V |
| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Capacitance | 3900 pF |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | ECQ-UBAF392 |