Panasonic Electronic Components
Producto No:
ECW-F2394JAQ
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CAP FILM 0.39UF 5% 250VDC RADIAL
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$0.9025
$0.9025
10
$0.6878
$6.878
50
$0.57171
$28.5855
100
$0.492385
$49.2385
500
$0.381178
$190.589
1000
$0.328234
$328.234
2500
$0.307059
$767.6475
5000
$0.291175
$1455.875
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized |
| Applications | High Frequency, Switching |
| Height - Seated (Max) | 0.724" (18.40mm) |
| Tolerance | ±5% |
| Lead Spacing | 0.394" (10.00mm) |
| Termination | PC Pins |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.512" L x 0.307" W (13.00mm x 7.80mm) |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Series | ECW-F(A) |
| Voltage Rating - DC | 250V |
| Package / Case | Radial |
| Voltage Rating - AC | 125V |
| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Capacitance | 0.39 µF |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | ECW-F2394 |