Panasonic Electronic Components
Producto No:
ECW-FG2J105J
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CAP FILM 1UF 5% 630VDC RADIAL
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$1.444
$1.444
10
$1.13905
$11.3905
50
$0.98743
$49.3715
100
$0.854525
$85.4525
500
$0.645601
$322.8005
1000
$0.569658
$569.658
2500
$0.531677
$1329.1925
5000
$0.512686
$2563.43
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 110°C |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized |
| Applications | Automotive; High Frequency, Switching |
| Height - Seated (Max) | 0.728" (18.50mm) |
| Tolerance | ±5% |
| Lead Spacing | 1.083" (27.50mm) |
| Termination | PC Pins |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 1.240" L x 0.374" W (31.50mm x 9.50mm) |
| Product Status | Active |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Series | ECWFG |
| Voltage Rating - DC | 630V |
| Package / Case | Radial |
| Voltage Rating - AC | 141V |
| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Capacitance | 1 µF |
| Features | High Temperature |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | ECW-FG |