Panasonic Electronic Components
Producto No:
ECW-U2474KCV
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CAP FILM 0.47UF 10% 250VDC 3931
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$3.7335
$3.7335
10
$3.01055
$30.1055
50
$2.58932
$129.466
100
$2.348495
$234.8495
500
$1.746328
$873.164
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Dielectric Material | Polyester, Polyethylene Naphthalate (PEN), Metallized - Stacked |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 0.217" (5.50mm) |
| Tolerance | ±10% |
| Lead Spacing | - |
| Termination | Solder Pads |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.386" L x 0.315" W (9.80mm x 8.00mm) |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Series | ECW-U(C) |
| Voltage Rating - DC | 250V |
| Package / Case | 3931 (9880 Metric) |
| Voltage Rating - AC | 125V |
| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Capacitance | 0.47 µF |
| Features | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | ECW-U |