Ferroxcube
Producto No:
EFD10/5/3-3F36-S
Fabricante:
Paquete:
EFD 10 x 5 x 3
Lote:
-
Descripción:
FERRITE CORE EFD 3F36 2PC SET
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$1.9
$1.9
10
$1.6378
$16.378
25
$1.2445
$31.1125
50
$1.17914
$58.957
100
$1.04804
$104.804
250
$0.982566
$245.6415
500
$0.917073
$458.5365
1000
$0.841738
$841.738
5000
$0.818814
$4094.07
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Effective Area (Ae) mm² | 7.2 |
| Tolerance | ±25% |
| Material | 3F36 |
| Core Type | EFD |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | EFD 10 x 5 x 3 |
| Effective Length (le) mm | 23.7 |
| Series | - |
| Effective Permeability (µe) | 1020 |
| Effective Magnetic Volume (Ve) mm³ | 171 |
| Length | 0.413" (10.50mm) |
| Gap | Ungapped |
| Mfr | Ferroxcube |
| Height | 0.205" (5.20mm) |
| Package | Bulk |
| Width | 0.106" (2.70mm) |
| Minimum Core Cross Section (Amin) mm² | 6.5 |
| Finish | Uncoated |
| Diameter | - |
| Core Factor (ΣI/A) mm⁻¹ | 3.29 |