Hammond Manufacturing
Producto No:
EN4SD201612LG
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
BOX STEEL GRAY 20"L X 16"W
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$365.351
$365.351
5
$358.8264
$1794.132
10
$352.30275
$3523.0275
25
$347.08326
$8677.0815
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Area (L x W) | 320in² (2065cm²) |
| Color | Gray |
| Material | Metal, Steel |
| Material Flammability Rating | - |
| Size / Dimension | 20.000" L x 16.000" W (508.00mm x 406.40mm) |
| Product Status | Active |
| Weight | 32 lbs (14.5 kg) |
| Ratings | IP66, NEMA 3R,4,12, UL-508 |
| Thickness | 16 Gauge |
| Design | Hinged Door, Lid |
| Series | Eclipse |
| Shipping Info | Shipped from Digi-Key |
| Mfr | Hammond Manufacturing |
| Container Type | Box |
| Features | Stainless Steel Hinges |
| Height | 12.000" (304.80mm) |
| Package | Box |
| Base Product Number | EN4SD |