Panasonic Electronic Components
Producto No:
ERJ-6DSFR12V
Fabricante:
Paquete:
0805
Lote:
-
Descripción:
RES 0.12 OHM 1% 1/2W 0805
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$0.4275
$0.4275
10
$0.3078
$3.078
25
$0.22762
$5.6905
50
$0.16777
$8.3885
100
$0.12312
$12.312
250
$0.101726
$25.4315
500
$0.083885
$41.9425
1000
$0.060676
$60.676
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Composition | Thick Film |
| Height - Seated (Max) | 0.028" (0.70mm) |
| Tolerance | ±1% |
| Temperature Coefficient | 0/ +150ppm/°C |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 0805 |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Resistance | 120 mOhms |
| Series | ERJ-6D |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) |
| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Number of Terminations | 2 |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense |
| Failure Rate | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | ERJ-6 |