Samtec Inc.
Producto No:
ERM5-040-02.0-S-DV-L-P-TR
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
0.50 MM EDGE RATE RUGGED HIGH SP
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Number of Rows | 2 |
| Number of Positions | 80 |
| Contact Finish Thickness | 30.0µin (0.76µm) |
| Contact Finish | Gold |
| Height Above Board | 0.191" (4.85mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Series | Edge Rate™ ERM5 |
| Connector Type | Header, Outer Shroud Contacts |
| Mfr | Samtec Inc. |
| Pitch | 0.020" (0.50mm) |
| Features | Board Guide, Latches, Pick and Place |
| Mated Stacking Heights | 7mm, 9mm |
| Package | Bulk |