ERP Power, LLC
Producto No:
ESM060W-1400-42
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
LED DRIVER CC AC/DC 28-42V 1.4A
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$34.561
$34.561
5
$32.7465
$163.7325
10
$30.9263
$309.263
25
$29.5621
$739.0525
50
$28.19771
$1409.8855
100
$27.28818
$2728.818
250
$25.014184
$6253.546
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -30°C ~ 90°C |
| Termination Style | Wire Leads |
| Voltage - Input (Max) | 277VAC |
| Approval Agency | cUL, UL, cRUcs, FC, CE, CB |
| Topology | AC DC Converter |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Size / Dimension | 4.20" L x 2.37" W x 0.99" H (106.7mm x 60.3mm x 25.2mm) |
| Product Status | Active |
| Current - Output (Max) | 1.4A |
| Weight | 0.556 lb (252 g) |
| Number of Outputs | 1 |
| Ratings | IP20, NEMA 410 |
| Voltage - Input (Min) | 120VAC |
| Series | ESM (60W) |
| Power (Watts) | 59 W |
| Type | Constant Current |
| Efficiency | 87% |
| Voltage - Output | 28 ~ 42V |
| Mfr | ERP Power, LLC |
| Features | OCP, OTP, SCP |
| Dimming | ELV, Triac |
| Package | Box |
| Base Product Number | ESM060W |