Samtec Inc.
Producto No:
ESW-115-44-G-D
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CONN SOCKET 30POS 0.1 GOLD PCB
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$10.773
$10.773
10
$9.69285
$96.9285
100
$8.662385
$866.2385
500
$7.257658
$3628.829
1000
$6.414837
$6414.837
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Insulation Height | 0.735" (18.67mm) |
| Ingress Protection | - |
| Voltage Rating | 550VAC |
| Contact Finish Thickness - Mating | 20.0µin (0.51µm) |
| Current Rating (Amps) | 5.2A per Contact |
| Contact Type | Forked |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Connector Type | Elevated Socket |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Mfr | Samtec Inc. |
| Style | Board to Board |
| Features | - |
| Pitch - Mating | 0.100" (2.54mm) |
| Contact Finish - Mating | Gold |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Number of Rows | 2 |
| Applications | - |
| Number of Positions | 30 |
| Termination | Solder |
| Fastening Type | Push-Pull |
| Mounting Type | Through Hole |
| Contact Finish Thickness - Post | 3.00µin (0.076µm) |
| Insulation Material | Liquid Crystal Polymer (LCP) |
| Series | ESW |
| Contact Shape | Square |
| Row Spacing - Mating | 0.100" (2.54mm) |
| Insulation Color | Black |
| Contact Finish - Post | Gold |
| Contact Length - Post | 0.180" (4.57mm) |
| Number of Positions Loaded | All |
| Mated Stacking Heights | - |
| Package | Tube |
| Base Product Number | ESW-115 |