Panasonic Electronic Components
Producto No:
ETQ-P3M100HFN
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
FIXED IND 10UH 3.7A 74.8MOHM SMD
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$1.501
$1.501
10
$1.39745
$13.9745
25
$1.28972
$32.243
50
$1.07464
$53.732
100
$1.010135
$101.0135
250
$0.90269
$225.6725
500
$0.773737
$386.8685
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C |
| Current - Saturation (Isat) | 5.5A |
| Inductance Frequency - Test | 100 kHz |
| Q @ Freq | - |
| Height - Seated (Max) | 0.118" (3.00mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Current Rating (Amps) | 3.7 A |
| Shielding | Shielded |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.256" L x 0.236" W (6.50mm x 6.00mm) |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | - |
| DC Resistance (DCR) | 74.8mOhm Max |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Series | PCC-M0630M-H |
| Inductance | 10 µH |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Package / Case | 2-SMD, J-Lead |
| Frequency - Self Resonant | - |
| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Features | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Material - Core | Metal Composite |
| Base Product Number | ETQ-P3 |