Panasonic Electronic Components
Producto No:
ETQ-P4M6R8KVK
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
FIXED IND 6.8UH 6.9A 25.85 MOHM
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Current - Saturation (Isat) | 11A |
| Inductance Frequency - Test | 100 kHz |
| Q @ Freq | - |
| Height - Seated (Max) | 0.157" (4.00mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Current Rating (Amps) | 6.9 A |
| Shielding | Shielded |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.335" L x 0.315" W (8.50mm x 8.00mm) |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | - |
| DC Resistance (DCR) | 25.85mOhm Max |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Series | PCC-M0840M-LP |
| Inductance | 6.8 µH |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Package / Case | 2-SMD, J-Lead |
| Frequency - Self Resonant | - |
| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Material - Core | Metal Composite |
| Base Product Number | ETQ-P4 |